Home Apple Apple M1 Chip’in Avantajları

Apple M1 Chip’in Avantajları

Apple M1 Chip’in Avantajları

Çalıştığınız sektör ne olursa olsun, yeni nesil teknolojilerin işinize katılımı, üretkenliği, işbirliğini ve genel iş kalitesini destekleme ihtiyacı sabit kalır. Doğru teknoloji Apple M1 Chip ile artık size bilgisayarınız güç katıyor.

İş yeri ve müşteri beklentileri değişiyor gibi görünse de, işletmelerin ürün ve hizmetleri sorunsuz ve verimli bir şekilde sunma arzusu değişmedi. Benzer şekilde, çalışanlar işverenlerinden işlerini tamamlamak için ihtiyaç duydukları BT araçlarının güncel sürümlerini sağlamalarını beklediler ve her zaman bekleyecekler.

Hem tüketici hem de çalışan beklentilerine hitap etme arzusu, şirketlerin teknoloji filolarını modern BT çözümlerini içerecek şekilde düzenli olarak yükseltmelerinin arkasındaki itici güçtür. Piyasaya sürülen ve hem ticari işletmelerin hem de işletmelerin dikkatini çeken en son yeniliklerden biri, Apple’ın özellikle Mac ürünleri için tasarlanmış en güçlü çipi M1’dir .

Çalışanların %72’si Mac bilgisayar kullanmayı tercih ediyor.

2021 yılında yapılan anketlere göre, seçenek sunulduğunda, çalışanların %72’si Mac bilgisayarları kullanmayı tercih ediyor. Ankete katılanlar kendilerine sağladığı avantajları artan üretkenlik (%68), yaratıcılık (%27) ve işbirliği (%35) olarak belirtiyorlar. MacBook Air’den MacBook Pro’ya kadar mevcut Mac cihazlarının çeşitliliği göz önüne alındığında, bu kadar popülerlik görmek şaşırtıcı değil. Arttırılmış performans sağlamak üzere tasarlanan yeni M1 yongası ise başka bir cazip kalite sunuyor.

Bazen bir BT yükseltmesine bakarken yapılacak en önemli şey, ekiplerin işyeri teknolojilerinde ne istediğini dinlemektir. İşte en önemli isteklerden bazıları:

Kullanıcılar sordu, Apple dinledi.

1. Güç ve hız

Bir günde sadece çok fazla çalışma saati vardır. Uygulamaların açılmasını beklemek, iletişim sorunlarıyla uğraşmak veya pil ömrünün azalması konusunda endişelenmek ideal değildir. İşte bu noktada, son teknoloji beş nanometre proses teknolojisi ve 16 milyar transistör ile inşa edilen M1, değerli bir yatırım haline geliyor.

Görevler arasında hızla geçiş yapması gereken baş aşağı çalışanlar için M1, inanılmaz CPU performansı sağlar. M1 donanımlı Mac cihazları ayrıca, yüksek performans ve güç verimliliği için yıldırım hızında makine öğrenimi ve birleşik bellek için 16 çekirdekli bir Neural Engine sağlar.

2. Görsel netlik

Dünya önce sanal ticarete dönmeden önce bile, yüksek kaliteli, entegre grafiklere sahip olmak bir zorunluluktu. Video görüşmelerinin gecikmesini beklemek, dikkat dağıtıcı arka plan sesleriyle uğraşmak veya bulanık görselleri çözmeye çalışmak için sabrın olduğu günler geride kaldı. Yüksek çözünürlüklü görüntüleri ve videoları hızla oluşturması gerekenler için M1, 8 çekirdekli bir GPU’ya sahiptir. Ayrıca, her yerde daha iyi kalite için Apple’ın en yeni görüntü sinyali işlemcisinden yararlanır.

3. Güvenlik

Bir işletme bir dizüstü bilgisayar satın aldığında, güvenlik için performanstan ödün vermek zorunda kalmamalıdır. M1 çip ve macOS Big Sur ile her Mac cihazı, sistemlerin ve verilerin korunmasını sağlamak için yerleşik güvenli önyükleme, güçlü şifreleme ve otomatik güncellemeler içerir:

  • Secure Enclave yardımcı işlemcisi, Touch ID ve Apple Pay gibi kritik güvenlik özellikleri için silikon düzeyinde bir temel sağlar ve M1 ile her zamankinden daha hızlıdır.
  • Özel AES depolama şifreleme motoru, şifrelenmiş depolama ve veri koruması için inanılmaz performans sunarken şifreleme anahtarlarını güvende tutar.
  • Güvenli önyükleme ve çalışma zamanı güvenlik özellikleri, macOS’i korurken yalnızca güvenilir Apple yazılımının başlangıçta yüklenmesini sağlar.
  • Aktivasyon Kilidi, Mac cihazı kaybolsa, çalınsa veya yanlış yere konsa bile güvende tutar ve geri alma şansını artırabilir.

4. Kullanılabilirlik

Marka sadakati bazen aynı ürünü sadece rahat olduğu için aynı sağlayıcıdan satın almak anlamına gelebilir ve bunda yanlış bir şey yok. “Rahat” olmak, muhtemelen kullanıcının ürüne güvendiği ve ürünün güvenilir, dayanıklı ve yüksek kaliteli malzemelerden yapıldığını bildiği anlamına gelir. M1 donanımlı Mac cihazları, birden fazla Apple ürününde süreklilik sağlayan kullanıcı dostu bir arayüzle uzun süre dayanacak şekilde üretilmiştir. Bu Mac bilgisayarların uzun vadede hayatta kalması amaçlandığından, şirketler genellikle yolun aşağısındaki bakım ve onarımlarda gizli tasarruflar bulur.

Görevler arasında hızla geçiş yapması gereken profesyonel çalışanlar için M1, inanılmaz CPU performansı sağlar.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.