Home Telefon Santralleri Alcatel Lucent Esnek çalışma iş hayatının karantina döneminde durmamasını sağladı.

Esnek çalışma iş hayatının karantina döneminde durmamasını sağladı.

Esnek çalışma iş hayatının karantina döneminde durmamasını sağladı.

Bulut platformları sayesinde işletmelerin pandemi dönemi sırasında faaliyetlerini sürdürebilmesi, geleceğe yönelik altyapının önemini hepimize gösterdi.

İş hayatı tamamen değişti

Neredeyse iki yıldır pandemi, işletme ve kullanıcı alışkanlıklarını tamamen değiştirdi diyebiliriz. Bulut tabanlı çözümler artık sadece bir trend olarak görülmüyor ve yeni çalışma dünyasına hitap etmek isteyen şirketler için giderek artan bir şekilde iletişim altyapısı haline geliyor. İşletmelerin sahip oldukları bulut iletişim ve video konferans platformları sayesinde karantina sırasında faaliyetlerini sürdürebilmeleri, geleceğe yönelik altyapının önemini ortaya koydu. Bu zor dönem, dinamik bir şekilde değişen şartlara adapte olmanın önemini ve mobil çözümlerin sorunsuz çalışma için neden çok önemli olduğunu vurguladı.

İş güçleri daha dijitalleştirilmiş çalışma alışkanlıkları geliştirecek

2022 yılında yani günümüzde pandemiden sonra çalışma alışkanlıkları asla eskisi gibi olmayacak. İnsanlar, şirketler ve hükümetler, daha fazla dijitalleştirilmiş çalışma alışkanlıklarını destekleyecektir.

Aylarca süren karantina ve sosyal kısıtlamalardan sonra, insanların çoğu her gün ofise halen dönemedi. Tutarlı bir üretkenlik seviyesini korurken, evde çalışmanın onlara kişisel ve profesyonel yaşamları arasında nasıl daha fazla denge getirebileceğini deneyimlediler.

Bir işletme açısından bakıldığında, son derece zor bir dönemden geçmelerine rağmen, dijitalleştirilmiş ve bulut tabanlı platformların desteğiyle faaliyetlerini sürdürebildiler. Bu nedenle, insanların birlikte verimli çalışmak için mutlaka sahada olmaları gerekmez. Pandemiden önce dijital dönüşüm yolculuğuna çıkmış olan şirketler, kendilerine önemli bir rekabet avantajı sağladı.

Hükümet ve kamu politikası açısından bakıldığında, birkaç hükümetin evden çalışmayı yeni bir standart haline getirmek isteyen işletmeleri desteklemek için yeni yasalar getirdiğini tüm dünyada görmekteyiz.

Ülkemiz gibi tüm Dünya’ya entegre ülkelerde, pandemi öncesi çalışma alışkanlıkları değiştiğinden artık insanlar tam zamanlı olarak ofisten çalışmaya geri dönmeyecekler. Esnek çalışma, bulut tabanlı video konferans çözümleri ve dijitalleşme günlük hayatımızda giderek daha önemli hale gelmeye hızla devam etmektedir.

2022 yılında başarının anahtarı, lokasyondan bağımsız olarak tüm çalışanlarınıza üretken olmaları için ihtiyaç duydukları şeyi vermektir.

Pandemi sonrası iş hayatına hazırlık

Firmalar pandemi sonrası yeni normal olarak kabul ettikleri standart çalışma şartı olarak evde çalışmaya yönelebilirler yada eskisi gibi lokasyon bazlı çalışma hayatına devam etmek isteyebilirler.

Kuruluşlar, yetenekleri çerçevelemek için net bir iletişim stratejisi tanımlamalıdır, aksi takdirde çalışanları, meslektaşları ve müşterileri ile birlikte çalışma için farklı farklı platformlar kullanmak, çalışanların çözümler arasında geçiş yaparak zaman kaybetmeye devam edeceği anlamına da gelir. 

Şirketlerin ayrıca, özellikle Y kuşağı ve Z kuşağı olmak üzere yeni yetenekleri çekmek ve elde tutmak için modern ve yenilikçi iletişim araçları sunması gerekmektedir.

Yeni nesil iletişim çözümlerini benimseyen firmalar karlarını arttırma imkanı yakalayacaktır. Bulut tabanlı platformlar, tüm iletişim kanallarını birleştirmenin ve mesaj, video konferans, telefon ve daha birçok temel işlev sağlayan benzersiz ve merkezi bir araç etrafında tutarlı bir strateji oluşturmanın en iyi yoludur. Vodanet olarak firmanıza özel çözümlerle daha gelişmiş platformların açık doğası, en popüler bulut uygulamalarıyla entegrasyon anlamına gelir. Bu tür bir platform, çalışanların ihtiyaç duydukları tüm faydalı bilgilere tek bir yerden erişmelerini sağlar.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.