Home DECT TELEFON IP DECT Telefonlarda Alarm Fonksiyonları

IP DECT Telefonlarda Alarm Fonksiyonları

IP DECT Telefonlarda Alarm Fonksiyonları

İnşaat alanları, fabrikalar ve endüstriyel üretim tesisleri, diğer sektörlere göre sürekli olarak ortalamanın üzerinde iş kazası oranlarına sahiptir. Bu zorlu koşullarda çalışırken yüksek  düşmeler veya yürürken farklı bir sebebten dolayı düşen kullanıcılara en kısa sürede yardım sağlamak için söz konusu acil durum oluştuğunda gerekli birimlere alarm ikazı anında ulaşmalıdır. Çalışanların kullandığı kablosuz Dect telefonlar sayesinde az tehlikeli yada riski yüksek alanlarda çalışanlara mükemmel bir acil durum, proaktif, reaktif ve sanal bariyer koruması sağlar. Üretim sahasındaki personel, güvenlik elemanı yada riskli alanda yalnız çalışan personeliniz iş kazasına uğradığında yada yardım desteğine ihtiyaç duyduğunu hissettiğinde DECT telefonunda hareketsiz kaldığında alarm ikaz çağrısını veya tek bir tuşa basarak bir kapıyı açmasını sağlayabilirsiniz. Acil durum eylemlerinde en önemli unsur hızlı ve verimli olmaktır tüm güvenlik unsurlarını mümkünse tek bir cihazdan sağlamak ana hedefimizdir.

Bu nedenle, Vodanet olarak yıllardır kablosuz telefon santralı çözümü sağladığımız farika alanları ve endüstriyel tesislerde profesyonel DECT el cihazlarını tercih etmekteyiz Sadece kesintisiz iletişim sağlamak amacını çok uzun yıllardır zaten sağladığımızdan günümüzde yüksek düzeyde iş güvenliğine öenm firmalarda işçi güvenliğini sağlayan kablosuz DECT telefonlar ile entegre alarm çözümlerini sunuyoruz. Farklı üreticilerin projeye özel Vodanet mühendisleri tarafından seçilen DECT telefonlar firma çalışanlarınızın işyerinizin en zorlu çalışma şartlarına sahip alanlarında güvenle çalışmasına yardımcı olmaktadır.

Alarm Tipleri

Man Down Alarm

Dect telefon belirli bir süre içinde ve yatay bir açıyla eğimli olarak tanımlanmış bir noktanın ötesine geçmezse “(Man Down) Düşen Adam Alarmı” tetiklenir. Bu, telefonun odadaki konumunu algılayan ve ölçen yerleşik bir hızlanma sensörü ile mümkün olur. Tetiklenen Man Down Alarm özelliği sayesinde telefon yüksek bir alarm tonu verebilir veya önceden tanımlanmış bir acil durum numarasını arayabilir. 

Uyumlu telefonlar: 

Hareketsizlik Alarmı

Kablosuz Dect telefonun belirlenen süreler içinde hareketsiz olması Hareketsizlik Alarmını tetikler ve kablosuz DECT telefonda yüksek bir alarm sesi duyulur ya da bir acil durum numarası otomatik olarak aranabilir. Örneğin belirli periyotlarda devreye görevini yapan güvenlik görevlileriniz programlanan süreden fazla hareketsiz kaldığında No-movement yani hareketsizlik alarmı tetiklenir. Özellikle yalnız çalışan personel için hayati önem taşıyan hareketsizlik alamı çalışanınızın hayatını dahi kurtarmanıza yardımcı olacaktır.

Uyumlu telefonlar: 

Pull-Cord

Rip Cord, Pull Cord yada Paraşüt ipi gibi isimlerle tanımlanan alarmla, bir kişinin bileğine bir kablo takılır ve bu kablo aynı zamanda telefona bağlanır. Kablo ile telefon arasındaki bağlantı kesildiğinde programlanabilen bir alarm tetiklenir. Pullcord alarmı tetiklenen kablosuz DECT telefonda yüksek bir alarm sesi duyulur ya da bir acil durum numarası otomatik olarak aranabilir.

Uyumlu telefonlar: 

Alarm Tuşu

Çoğu endüstriyel sınıfta üretilen kablosuz DECT telefonda, acil bir durumda yardım çağırmak için kullanılabilen entegre, programlanabilir bir alarm tuşu bulunmaktadır. Alarm tuşu kablosuz DECT telefonun üzerinde kolay erişlebilir bir yere konumlanmış olup ihtyiaç duyulduğunda en telaşlı durumlarda bile kolayca erişilebilir bir şekilde tasarlanmıştır. Alarm tuşunun tetiklemesi gereken özellik programlanabilir bir şekilde seçilebilir. Bir acil durum numarası aranabilir, kapı açılabilir veya doğrudan alarm tetiklenebilir. Bu saniyede saniyeler içinde acil durum ikazı tüm fabrika ortamında verilir ve hızla müdahele imkanı sağlanabilir.  

Uyumlu telefonlar: 

Lokasyon Bazlı Alarm Desteği

Coğrafi konum desteği, Bluetooth Düşük Enerji (BTLE) ve işaretçiler tarafından etkinleştirilen konum belirleme özelliği, 10 metre içinde konum doğruluğu sağlar. Bir kurtarma ekibi doğru kata gönderildiğinde değerli saniyeler hayat kurtarabilir. Acil durumlarda saniyelerin hayati önem taşıdığını düşünürsek özellikle patlama riski bulunan kimyasal tesislerde benzersiz bir özelliktir.

Uyumlu telefonlar: 

Pages: 1 2

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.