Home Genel Logitech Rally Bar Mini ve Logitech MeetUp

Logitech Rally Bar Mini ve Logitech MeetUp

Logitech Rally Bar Mini ve Logitech MeetUp

Logitech video konferans kameraları içinde yıllardır satış rekorları kıran Meetup modeli 6 kişilik toplantı odaları için en çok tercih edilen video konferans sistemi olmuştur. 4K Ultra HD çözünürlüğe sahip kamera 120 derece geniş görüş açısı ile toplantı odasında bulunan tüm katılımcıları kadraja otomatik olarak alır. Kamera, mikrofon ve hoparlör aynı kompakt yapı içinde birleşince MeetUp bir çok toplantı odası için optimum sistem olarak kabul görmektedir.

Vodanet olarak yaptığımız yüzlerce MeetUp kurulumunda toplantı odasında herşey dahil formda üretilen kompakt bir video konferans cihazının karmaşık kablolama sorunlarını da ortadan kaldırdığından müşteri memnuniyetinin yüksek olduğunu gözlemledik.

2021 yılında Logitech Rally Bar ve Rally Mini ürünlerini tanıttı. Kasım ayı itibarı ile stoklarımızda giren Rally Bar Mini modeli video konferans cihazı MeetUp modelinin konumlandırılabildiği toplantı odaları için yeni nesil bir çözüm olarak üretilmiştir. Ürünün enerji desteğini verip ekranda ilk görüntüyü gördüğünüzde Rally Bar Mini’nin yeni nesil bir video konferans cihazı olduğunu ve MeetUp ile farklı bir sevide bir video konferans sistemi olduğunu hemen fark edebiliyorsunuz.

Yapay Zeka Destekli Yüksek Teknoloji

Rally Bar Mini üzerinde bulunan Yapay Zeka Vizörü sayesinde Logitech RightSight™ otomatik çerçeveleme ve kamera kontrolünü optimize etmek için sahne farkındalığını kullanarak toplantı katılımcılarına kolaylıkla odaklanma imkanı sağlamaktadır. MeetUp modeline göre çok daha hızlı ve verimli çalışan otomatik resim çerçeveleme özelliği Rally Bar Mini’nin fark edilen ilk özelliği diyebiliriz. Yapay Zeka Vizör’ün kişi sayımı özelliği ile elde edilen oda kullanımı verilerini Logitech Sync Panosu’ndan takip edebilirsiniz. Logitech Rally Bar Mini içinde bulunduğu toplantı odasındaki katılımcıların istatistik bilgilerini tutar ve oda kullanım bilgilerini size sunar böylece yeni bir toplantı odası ilave etmeyi planladığınızda odalarınızın kullanım sıklığının rakamsal değerleri karar vermenizi kolaylaştıracaktır. MeetUp tarafında bu verileri almanız mümkün olmayacaktır.

Ayrıca zaman içinde gelişen yapay zeka tabanlı RightSound teknolojisi ile istenmeyen gürültüleri bastırırken otomatik seviyelendirilen yüksek ve yumuşak sesler sunar.

Ses performansı

Logitech MeetUp’a entegre 3 adet mikrofon ünitesi en fazla 4 metre ses alma alanına sahiptir. Böylece 6 kişilik toplantı odalarında konuşan katılımcıların seslerini karşı tarafa aktarırken ilave 1 adet Meetup mikrofon sayesinde ses alma mesafesini 5 metreye çıkarırken katılımcı sayısınıda 8 kişiye kadar çıkarabilir. Logitech Rally Bar Mini modeli ise entegre 6 adet mikrofon ünitesi ile daha kaliteli bir mikrofon performansı sağlıyor. Entegre 6 adet mikrofon barındıran Rally Bar Mini 5 metre mikrofon kapsama alanı sağlıyor. Ayrıca 8 kişilik toplantı odaları ideal bir çözüm olan Rally Bar Mini 2 ilave mikrofon seçeneği ile daha büyük alanlar içinde optimum bir video konferans sistemi haline gelmektedir. İlave edilebilen Rally MicPod mikrofon üniteleri Yüksek hassasiyetli hüzmeleme mikrofonlarıyla aktif konuşmacıya odaklanan mikrofon üniteleri Logitech markasının Rally ürün eko sisteminde kullanılan mikrofon üniteleridir.

Cihazın içinde bulunan hoparlöre baktığımız MeetUp modelinde gelen sesi toplantı odasında herkesin duymasını sağlamaktadır. Logitech, Rally Bar Mini modelinde bu işlevi farklı bir noktaya taşımış ve daha doyurucu bir ses performansı ortaya koyduğunu yaptığımız testlerde görmekteyiz. Rally Bar Mini’ye entegre 2 adet 43mm hoparlör 70mm’lik woofer (bas) hoparlörü ile desteklenmektedir. Rally Bar Mini’nin gelişmiş ses mühendisliği zengin ve doğal ses sunarken her sesin net bir şekilde duyulmasını sağlamaktadır.

Kamera performansı

Logitech MeetUp ve Rally Bar Mini modellerinde 4K Ultra HD çözünürlükte ve 120 derece ultra geniş görüş açısına sahip bir lens ile donatılmış kamera kullanılmıştır. Her iki modelde digital zoom yakınlaştırma teknolojisine sahip kamera MeetUp modelinde 5x yakınlaştırma özelliğine sahipken Rally Bar Mini modelinde 4x zoom (yakınlaştırma) özelliğine sahiptir. Biz yaptığımız testler sırasında yakınlaştırma değerleri arasında fark göremedik açıkcası. Dolayısı ile en fazla 8 kişilik bir toplantı odası için optimum yakınlaştırmayı uzaktan kumanda ile sağlıyabiliyorsunuz. İki model arasındaki temel farkı sağlayan Rally Bar Mini modelinde bulunan Yapay Zeka Vizörü diyebiliriz. Yapay Zeka Vizörü otomatik resim çerçeveleme özelliğini hızlı ve stabil bir şekilde kullanabilmenize olanak sağlamaktadır. Rally Bar Mini; yapay zeka, insan algısı ile PTZ motorlu kaydırma ve eğme özellikleriyle toplantı dinamiklerine uyum sağlar ve kamerayı harekete geçiriyor. Yapay Zeka destekli Rally Bar Mini daha akıllı toplantı odaları için maliyet farkına rağmen tercih sebebi olabileceğini Vodanet olarak söyleyebiliriz.

Cihaz modu seçeneği

Logitech MeetUp konumlandırıldığı toplantı odasında USB kablo bağlantısı ile kullanıcı bilgisayarına bağlanarak kullanılabilmektedir. Logitech Rally Bar Mini modelinde ise USB modu aynı MeetUp modelindeki kullanılabildiği gibi cihaz moduda tercih edilebilmektedir. Cihaz modu toplantı odasında herhangi bir bilgisayar ihtiyacı olmadan bulut tabanlı video konferans uygulamalarını kullanabilmenize olanak sağlamaktadır. Bilgisayar veya dizüstü bilgisayara gerek duymadan, Zoom, Microsoft Teams ve diğer desteklenen video konferans uygulamalarını doğrudan cihazda çalıştırabilirsiniz. Cihaz modu kurumsal seviyede çözüm arayan firmalar için Rally Bar Mini modelinin seçilmesi için tek başına bir kriter olmasını sağlayacağını düşünüyoruz.

Cihaz yönetimi

Logitech Sync ile Logitech görüntülü iş birliği cihazlarınızı kolayca yönetebilirsiniz. Tek bir bulut tabanlı platformdan oda durumunu izleyin, güncellemeleri uygulayın ve ayarları düzenleyin. Sync Insights ile toplantı alanlarının zaman içinde nasıl kullanıldığını görebilirsiniz. Ürün güncelleme, teknik ayarların yönetimi ve durumunu görebileceğiniz Logitech Sync yazılımı ile ilgili sorularınız için 0216 340 76 40’dan bizi arayabilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.