EPOS-SENNHEISER Expand 80

EPOS-SENNHEISER Expand 80

En fazla 16 kişilik toplantı odaları için üretilmiş telekonferans cihazıdır. Gürültü filtreleme özellikli 6 adet entegre mikrofonu ile toplantı odasında bulunan tüm katılımcıların duyulmasını ve duymasını sağlayan üst düzey bir konferans cihazıdır.

Günümüzde yoğun bir şekilde tercih edilen USB video konferans kameraları ile de mükemmel bir uyum sağlayan Expand 80 konferans cihazını Logitech MeetUp, PTZ Pro 2 ve Rally USB PTZ kameralar ile ofisimizde denedik, performansından çok memnun kaldık. Ayrıca Yealink UVC30, UVC40 USB kameralar ile denediğimiz Sennheiser Expand 80 konferans aynı şekilde üstün bir performans sergiledi.

Kvadrat firması tarafından yüksek kaliteli malzemeler ve ses artırıcı kumaşla birinci sınıf, minimalist bir estetikle üretilmiştir. Kvadrat 1968’de Danimarka’da kurulmuş olup İskandinavya’nın dünyaca ünlü tasarım geleneğinde derin bir tarihe sahiptir. Tasarım yeniliklerinde bir lider olan Kvadrat, dünya çapında mimarlar, tasarımcılar ve özel tüketiciler için kaliteli çağdaş tekstiller ve tekstil ile ilgili ürünler üretmektedir. Expand 80 konferans cihazı üzerindeki özel üretim tekstil kumaş dokusuyla kaplanmış konferans cihazı iskandinav tasarımını yansıtmaktadır.

Konuşmanın anlaşılırlığını artıran ve toplantı odasını zengin, doğal sesle dolduran güçlü bir hoparlör ve sesi sağlayan gelişmiş mikrofonlarla konferansın diğer ucundaki kişiler tarafından duyulduğunuzdan emin olabilirsiniz. 6 adet uyarlanabilir, konuşan kişileri takip edebilen mikrofon teknolojisi ve DSP (Digital Signal Processor) özelliği ile konferans görüşmeler sırasında yankı problemlerini ortadan kaldırılır ve istenmeyen ortam gürültüleri akıllıca izole eder. Güçlü ultra düşük distorsiyonlu hoparlör, odayı olağanüstü sesle doldurur ve eşzamanlı konuşmaya izin veren üstün çift yönlü (Full-Duplex) performans sağlar. 

Epos-Sennheiser iki farklı model olarak Expand 80’i üretmektedir. Microsoft Teams sertifikalı (27/10/2020 sertifika süreci devam etmektedir) modeli olan Expand 80T modeli Teams platformu için optimize edilmiş olup Teams özellik tuşu barındırmaktadır. Diğer tüm konferans uygulamaları ile uyumlu çalışabilen Expand 80 modeli Zoom, Skype, Webex gibi uygulamalar ile tam uyumlu çalışabilmektedir. Biz Vodanet olarak her iki modelide stoklarımızda sizler için bulundurmaktayız.

Sennheiser Expand 80 konferans cihazı büyük toplantı odalarında en fazla 2 adet kablolu mikrofon ilavesi sayesinde daha geniş alanlarda kullanım imkanı sağlamaktadır. 1 adet yada 2 adet kablolu mikrofon ilavesi ile 16 kişilik ve daha büyük masalarda rahatlıkla konferans görüşmeler yapabilirsiniz. Her ilave mikrofon üzerinde 4 adet (Beamforming Digital MEMS omnidirectional Microphones) gelişmiş mikrofon bulunmaktadır. İlave mikrofonlar 2,5mm jaka sahip 2,900mm uzunluğa sahip kablo ile Expand 80’e bağlanabilmektedir. Bizim testlerimizde 2 adet kablolu mikrofon ilavesi 10-12 kişilik toplantı masalarında kullanıcılar için oldukça konforlu konferans imkanı sağladığını gördük. Mikrofon ilavesi masanın uç noktalarında oturan yönetici seviyesindeki kullanıcıların kullanım konforunu arttırmaktadır. Üst yönetim kadrosunun yapmış olduğu toplantılarda mikrofon ilavesini kesinlikle önermekteyiz.

Kensington güvenlik kilidi desteği bulunan Expand80 toplantı odalarında konferans cihazınızın güvenle çalışmasını sağalamaya yönelik bir güvenlik uygulamasıdır. Çıkarılabilir USB-C bağlantı kablosu 1500mm uzunluğundadır. Ayrıca kutudan çıkan USB Bluetooth Dongle (BTD 800) saniyeler içinde Expand 80’i bilgisayarınız ile kullanıma hazır hale getirmektedir. Bluetooth Dongle kullanılmadığında Expand 80 üzerindeki yuvasında saklanabiliyor olması olası kaybolma sorununu ortadan kaldırmaktadır.

Kutu İçeriği

  • Expand 80 Bluetooth mikrofon & hoparlör
  • BTD 800 USB dongle
  • Güç kaynağı adaptörü
  • USB-C – USB-A adaptörü
  • USB-C bağlantı kablosu
  • Hızlı kurulum rehberi
  • Uyumluluk belgesi

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.